Former LAB Members

Colorado Law thanks each of the following for their service as Law Alumni Board Members:

  • Hon. Donald E. Abram (’63) 
  • Donald H. Alspaugh (’72) 
  • David Archuleta (’89) 
  • Elisabeth Arenales (’93) 
  • Betty Carter Arkell (’75) 
  • James J. Arndt (’82) 
  • Marilyn Averill (’88) 
  • Robert Backus (’64) 
  • Hon. Ken Barnhill (’53) 
  • Christina T. Bearman Von Wald (’76) 
  • Hon. Michael Bender (’67) 
  • Dick Bernick (’52) 
  • Chalres Berry ('75)
  • J. Fern Black (’72) 
  • Walter D. Bradley (’63) 
  • L. Richard Bratton (’57) 
  • Christopher R. Brauchli (’61) 
  • Ingrid Briant (’98) 
  • Don P. Brown, Jr. (’89) 
  • James D. Brown (’73) 
  • Thomas Brown ('64) 
  • Anne Burford ('64)
  • Hon. Sheila P. Carrigan (’82) 
  • John K.  Carson (’87) 
  • Charles L. Casteel (’75) 
  • Anne Castle (’81) 
  • Kenneth Caughey ('55)
  • Ben Chidlaw (’55) 
  • Hon. Patricia Clark ('61)
  • Martha T. Collins Rolle (’77) 
  • Rebecca A. Koppes Conway (’78) 
  • John Cooper (’69) 
  • Donald Cordova ('64)
  • James A. Cotton (’70) 
  • Darrell M. Daley (’87) 
  • Kermit L. Darkey (’57) 
  • Marilyn David (’82) 
  • Alan DeMuth ('61)
  • Laurence W. DeMuth, Jr. (’53) 
  • Peter Dietze (’62) 
  • Hon. Richard  Doucette (’66) 
  • Graydon F. Dowis, Jr. (’53) 
  • Carl A. Eklund (’71) 
  • J. Eric Elliff (’87)
  • Thomas Farley ('59)
  • Lindsay Fischer (’59) 
  • Robert Fleming ('49)
  • Todd Fredrickson (’91) 
  • Ann Frick (’78) 
  • H. Patrick Furman (’80) 
  • Robert Giacomini ('57)
  • Edmundo A. Gonzales (’72) 
  • Steve Goodhue (’82) 
  • Hugh Q. Gottschalk (’79) 
  • Jack Graves (’94) 
  • Bill Gray ('66) 
  • Paula Greisen (’90) 
  • Hon. Carol M. Haller (’85) 
  • Lynn A. Hammond (’60) 
  • John Hay ('64) 
  • Alan Heath (’68) 
  • Sarah Heck Griffin (’84)
  • Gregory K. Hoskin (’65) 
  • Melissa Hubbard (’83) 
  • T. Henry Hutchinson ('51)
  • Jack N. Hyatt (’68) 
  • William J. Hybl (’67) 
  • Gary M. Jackson (’70) 
  • John Jacus (’84) 
  • Carolyn S. Johnson ('70)
  • Clayton Johnson ('63)
  • Julie A Johnson (’91) 
  • Jacqueline Johnson (’91) 
  • William P. Johnson (’58) 
  • Hon. Claudia J. Jordan (’80) 
  • Hon. Robert J. Kapelke (’66)
  • Wesley C. Kettelkamp, Jr. (’50) 
  • Neil C. King (’56) 
  • Gail H. Klapper (’68) 
  • Prof. Howard Klemme (’54) 
  • Vance Knapp (’94) 
  • David C. Knowlton (’53) 
  • Frances A. Koncilja (’72) 
  • Lynn Kuykendall (’68) 
  • Moses Lasky ('33)
  • Carl L. Lathrop (’53) 
  • Bob Lawrence (’83) 
  • Beverly E. Ledbetter (’72) 
  • Art M. Lee (’93) 
  • Mark R. Levy (’72) 
  • C.J. Lewis ('69)
  • Geraldine R. Link (Hughes) (’93) 
  • James S. Lochhead (’78) 
  • Manuel I. Lopez (’74) 
  • Michelle Lucero (’89) 
  • Angela Lujan-Ogle ('82)
  • Sandy MacDougall (’62) 
  • Hon. Dennis Maes (’72) 
  • Vicki Mandell-King (’75) 
  • E. Gregory Martin (’59) 
  • Hon. Alex Martinez (’76) 
  • Elsa Martinez Tenreiro-Theis (’89) 
  • Karen J. Mathis (’75) 
  • Frank Maynes ('58)
  • Michael McCarthy (’75) 
  • William McClearn ('51)
  • James R. McCotter (’69) 
  • Brian Meegan (’97) 
  • H. Barton Mendenhall (’71) 
  • Hon. Walker Miller ('63)
  • Robert (Bob) Miller ('65) 
  • Steven K. Moise (’69) 
  • Myra Monfort Runyan (’75) 
  • Peggy Montano (’80) 
  • G. Bryan Morgan (’66) 
  • Harriet Moskovit ('73)
  • Robert Nagel (’53) 
  • Larry Naves (’74) 
  • Hon. Linda K. Neuman (’73) 
  • Daphne O’Connor (’94) 
  • Hon. Steven Pelican (’71) 
  • Sen. Edwin Perlmutter (’78) 
  • Hon. Connie Peterson (’75) 
  • Hon. Charles D. Pierce (’52) 
  • Leslie Pizzi (’78) 
  • Anthony F.  Prinster (’66) 
  • James Pughe ('51)
  • John Purvis (’68) 
  • Matthew D.   Ramirez (’98) 
  • Manuel Ramos (’73) 
  • Hon. Juanita Rice (’81) 
  • Hon. Bill Ritter, Jr. (’81) 
  • Garth Rogers (’62) 
  • Margaret "Meg" Rosegay (’80) 
  • John Rosenbloom (’74) 
  • Eric Rothaus (’01) 
  • Kristin Rozansky ('94)
  • Hon. Luis Rovira ('50)
  • Robert A. Ruyle (’59) 
  • Heather L. Ryan (’79) 
  • John Sayre ('48)
  • James E. Scarboro (’70) 
  • Steve Segal (’89) 
  • Katherine A. Shand Larkin (’78) 
  • Mariana Shulstad (’66) 
  • C. Morgan Smith (’66) 
  • Jennifer Smith (’00) 
  • Larry C. Smith (’96) 
  • David S. Steefel (’78)
  • Jan Steiert (’78) 
  • Hon. Alan L. Sternberg (’50) 
  • Laura Sturges ('05) 
  • Hon. John-David Sullivan (’57) 
  • Andrew Sultan (’99) 
  • Katherine A. Tamblyn (’63) 
  • B. Lawrence Theis (’75) 
  • Lawrence Treece (’67) 
  • Jack Vahrenwald (’67) 
  • Kara Veitch (’00) 
  • David F. Vela (’73) 
  • Richard VonWald ('68)
  • Clark Weaver ('69)
  • Arnold C. Wegher (’61) 
  • Hon. William L. West (’57) 
  • Britt Weygandt (’97) 
  • Brit White (’70) 
  • Anthony Williams ('51)
  • Lee Wills ('56)
  • John Wittemyer (’65) 
  • Stow L. Witwer, Jr. (’61) 
  • David L. Wood (’62) 
  • Ruth M. Wright (’72) 
  • Hon. Marsha Yeager (’65) 
  • Stephen Young (’96) 
  • Ed Zorn (’72)